Avokati i Kadri Veselit akuza prokurorisë së Hagës: Do të nxjerrë nga rruga e duhur mbrojtjen që të mos jetë e përgatitur siç duhet

Avokati mbrojtjes, i Kadri Veselit, Ben Emmerson ka ngritur akuza për Prokurorinë, pasi sipas tyre nuk po bën detyrën e tyre me qëllim që të dëmtojë mbrojtjen.

“Prokuroria nuk është e drejtë dhe objektive në lidhje me mbrojtjen, është shumë e qartë , Prokuroria do të shmangë ose të nxjerrë nga rruga e duhur mbrojtjen që të mos jetë e përgatitur si duhet”, tha Emmerson


Lajmi kryesor:

Ish-krerët e UÇK-së para Hagës! Avokatët përplasen me Prokurorinë: Dokumentet të na jepen sa më shpejt, jo 3 muaj para se të nisë gjykimi! Po dëmtoni punën tonë


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

Të gjithë po prisnin të shihnin diellin në hartën meteorologjike, shfaqet materiali pornografik gjatë transmetimit live të motit në Uashington