Baba i tre fëmijëve, ndërron jetë nga COVID drejtori i shkollës 9-vjeçare në fshatin Karkanjoz të Beratit

Gëzim Shkoza

Drejtori i shkollës 9-vjeçare në fshatin Karkanjoz në Berat ka gjetur vdekjen nga Covid-19. 58-vjeçari Gëzim Shkoza, pasi kishte shfaqur shenja të prekjes nga virusi ishte shtruar fillimisht në  Repartin Covid-19 në Spitalin Rajonal të Beratit.

Pas përkeqësimit të shëndetit  të tij një javë më parë,ai është dërguar për mjekim më të specializuar në Spitalin Covid "Shefqet Ndroqi" në Tiranë.

Mësohet se tre ditët e fundit Shkoza ishte në intubim dhe megjithë përpjekjet e mjekëve,Shkoza nuk arriti ta mposhtë dot sëmundjen dhe vdiq mëngjesin e sotëm.

Gëzim Shkoza, babai i tre fëmijëve jetonte në Karkanjoz ku edhe ka ushtruar prej më shumë se 30-vitesh profesionin e mësuesit,ndërkohë që 5-vitet e fundit ishte emëruar drejtor i shkollës 9-vjeçare të fshatit.


Lajmi kryesor:

Sot 764 raste të reja dhe 20 viktima nga COVID! Humb jetën fotoreporteri sportiv Luigj Preçi dhe ndërrojnë jetë dy arsimtarë


M.Q./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është i mjaftueshëm shpërblimi prej 5 mijë lekësh i festave të fundvitit për pensionistët?×

Lajmi i fundit

John

Bashkëpunimi i dy fronteve ne krizë të Jinping dhe Putin për të ‘vulosur’ fundin e diplomacisë interveniste të Biden