Babai i ekzekutoi të ëmën në derë të shtëpisë, bashkia e Fierit akordon ndihmë ekonomike për vajzën 3 vjeçare

Këshilli Bashkiak i Fierit i ka akorduar ndihmë ekonomike vajzës 3-vjeçares së Sabrina Bengaj, e cila u ekzekutua pak ditë më parë nga ish-burri i saj.

“Ndihmën ekonomike për 3 fëmijë jetim; dy nga Mbrostari dhe 3 vjeçarja nga Zhupani, e mbetur jetime pas ekzekutimit të nënës së saj nga bashkashorti (babai i fëmijës)”, thuhet në vendimin e Këshillit Bashkiak.


Lajmi kryesor:

Burg ish-burrit vrasës të Sabrina Bengës! Drejtësia në Fier e ‘çmendi’ Elton Metën për t’i shpëtuar burgut! Mjeku i Zaharisë: Ai s'është i sëmurë mendor! Ndihmë ekonomike për vajzën 3 vjeçare


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vaksinim administratës e punonjësve të qendrave tregtare deri më 31 dhjetor dhe dozë e tretë për mbi 18-vjeçarët! Jeni dakord me vendimet e Komitetit?×

Lajmi i fundit

John

BE vë në dispozicion 325 milionë euro për refugjatët në Turqi, përfitojnë 1.5 milionë prej tyre