Babai i shoferit të Ndojës i kërkon prokurorisë filmimin e atentatit, refuzojnë t'ia japin

Babai i shoferit të Ndojës i kërkon prokurorisë filmimin e atentatit, refuzojnë t'ia japin

Babai i Andi Malokut, Genci Maloku është paraqitur sot në prokurorinë e Posaçme SPAK, ku ka zhvilluar një takim me prokurorin e çështjes që po heton atentatin e datës 1 nëntor 2019 të ndodhur në Durrës, ku mbeti i vrarë Andi Maloku, dhe i plagosur Landi Muharremi e prokurori i Durrësit, Arjan Ndoja. Gjatë takimit me prokurorët Genci Maloku, në cilësinë e personit që ka humbur djalin në këtë atentat mafioz, kërkoi nga prokuroria që të njihet me provat materiale, filmimet dhe materialet e tjera, që ka grumbulluar organi i akuzës.

Ai këtë kërkesë e ka bërë në cilësinë e personit të dëmtuar në këtë ngjarje, pasi ka humbur djalin e tij, Andin, i cili ishte i punësuar si shofer pranë prokurorit Arjan Ndoja. Por pavarësisht depozitimit të kërkesës dhe takimit me prokurorin, Genci Malokut, nuk i është dhënë asnjë provë dhe material filmik. Kjo pasi çështja është nën hetim dhe nxjerrja e materialeve sekrete në këtë fazë, sipas përfaqësuesve të akuzës do të sjellë dëmtimin e procesit hetimor.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë