Pamje mahnitëse! Kuajt e egër vrapojnë të lirë në Shtegun e Ngjyrave në Kukës

KUKËS- Pamje mahnitëse na vijnë nga Shishtaveci i Kukësit. Kuaj të egër që vrapojnë të lirë, aty ku dora e njeriut ende nuk e ka prekur natyrën e virgjër që të ofron Shtegu i Ngjyrave. Ka qenë kryeministri Edi Rama, i cili ka ndarë videot në Facebook e kuajve. 

“Mirëmëngjesi dhe me këtë ekstra energji nga Kukësi, ju uroj një të diel të mbarë”, shkruan Rama.

Kjo nuk është hera e parë, që në Shtegun e Ngjyrave në Kukës filmohen momente të veçanta si ky. Shtegu i Ngjyrave në Kukës është destinacioni më i ri turistik në verilindje të vendit që po mbledh qindra të apasionuar pas natyrës.

Shtegu i Ngjyrave kalon nga bjeshkët e Çajës së Kukësit dhe vazhdon deri në Fushën e Korabit. Gjatë gjithë shtegut deri në Çajë të shoqërojnë lulet shumëngjyrëshe që ndodhen në këtë livadh Alpin pranë kufirit Shqipëri-Kosovë-Maqedoni. Peizazhi mahnitës që krijojnë dimensioni e hapësira pa mat në një fushë më ngjyra janë magjia tërheqëse e turistëve për t’u dashuruar më këto pllaja malore të mrekullueshme.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Alb: 04/06/2023 13:42

  Si kta kuajte ka shku edhe populli, pa zote shpije ne rrug te malle

  Përgjigju
 • Njoni: 04/06/2023 12:49

  Uaaa mrekulli

  Përgjigju
 • Ne tiron: 04/06/2023 11:39

  …. që ndodhen në këtë livadh Alpin pranë kufirit Shqipëri-Kosovë-Maqedoni! Por qe ne fakt nuk eshte kufiri i shqiperise me veten e veten! Ti zbythim “no lands men” ne lindje!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Tiranë, dhunohet administratori i 'Pamfleti' Gjergj Zefi! Po dilte nga zyra

Tiranë, dhunohet administratori i 'Pamfleti' Gjergj Zefi! Po dilte nga zyra