Balla bëhet nostalgjik, takon ‘veteranët’ që dikur bënin ligjin në PS (Foto)

Balla bëhet nostalgjik, takon ‘veteranët’ që dikur bënin ligjin në PS (Foto)

Foto e shpërndarë nga Taulant Balla në Instagram

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka takuar ditën e sotme anëtarë dhe faktorë të rëndësishëm të Partisë Socialistëve gjatë viteve 1992-1996. Kështu Balla, ka mbledhur ditën e sotme në një fotografi të postuar në Instagram,  anëtarë dhe drejtuesë të grupit parlamentar të PS-së së asaj kohe.

Dallojnë në foto socialistët e vjetër si Hetem Ruka, Servet Pëllumbi e Namik Dokle, por edhe anëtarë të vjetër që vazhdojnë të jenë pjesë e grupit dhe skenës politike si kryeparlamentari Gramoz Ruçi, deputeti Anastas Angjeli, ministri i Diasporës Pandeli Majko e deputeti Musa Ulqini. Shumë prej tyre janë figura që kanë shenjuar në historinë  e parlamentit dhe krijimin e demokracisë në Shqipëri.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

Putin: Nëse Perëndimi dëshiron të na mundë në fushën e betejës, le të përpiqen

Putin: Nëse Perëndimi dëshiron të na mundë në fushën e betejës, le të përpiqen