Balla kujton në Kuvend Pavarësinë e Kosovës dhe kritikon Berishën e Bashës: Nuk thatë asnjë fjalë për këtë ditë të shënuar, dihet qëndrimi juaj

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka kujtuar sot në Kuvend 14-vjetorin e Pavarësisë s Kosovës, duke i kërkuar një duartrokitje deputetëve. Balla kritikoi edhe Kryedemokratin Lulzim Basha dhe Sali Berishën që nuk thanë asnjë fjalë për këtë ditë të shënuar. Për Bashën, Balla tha se ka hallet e veta, ndërsa për Berishën u shpreh se qëndrimi i tij ka qenë gjithnjë me shumë hije dyshimi.

"Do kishte qenë në dinjitetin e dy kryetarëve të një pas njëshëm të opozitës që në këtë ditë të shënuar, dy fjalë të kishin thënë për Kosovën. Luli ka probleme të tjera, por qëndrimi i Berishës për Kosovën ka qenë gjithnjë me shumë hije dyshimi dhe asgjë nuk e lan qëndrimin tënd refrektar për Kosovën. Edhe Basha ka një njollë të zezë për këtë", tha ai.


Lajmi kryesor:

Inceneratorët përplasin PD-PS! Basha: Rama s’i lan dot duart! Spiropali: Do përgjigjesh para drejtësisë! Berisha: Kjo aferë zgjidhet me protesta! Miratohen anëtarët e rinj të AMA-s


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

2 korrik 1990! 32 vite nga hapja e ambasadave për shqiptarët, aty ku nisi fundit i regjimit komunist