Balla në Elbasan takim me pronarët e bizneseve të vogla: 77% e tyre nuk paguajnë tatim fitimi

Balla në Elbasan takim me pronarët e bizneseve të vogla: 77% e tyre nuk paguajnë tatim fitimi

Taulant Balla, Gledian Llataj dhe pronari i një biznesi të vogël

Kryetari i Grupit Parlamentar, Taulant Balla së bashku me kryetarin e Bashkisë Gledian Llataj, zhvilluan në qytetin e Elbasanit takime me pronarët e bizneseve të vogla.

Balla, përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook, ka postuar se shiu nuk bëhet pengesë për një takim me banorët e vetëpunësuar në sipërmarrje të vogla, të cilët shërbejnë çdo ditë nga mëngjesi deri në darkë.

Sipas kryetarit të grupit parlamentar, 77% e bizneseve të vogla nuk paguajnë tatim fitimi, 14 % e bizneseve paguajnë tatim fitimi prej 5% dhe vetëm 9% e bizneseve paguajnë tatim fitimi prej 15 %.

Ai në fund të postimit ka bërë edhe një konstatim, përmes krahasimit me 2013 pasi bizneset e vogla kanë qenë subjekt tatim 10%.

 

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Kombëtarja mbyll Europianin 2024/ Flasin protagonistët! Broja: Do kisha dashur të isha titullar me Spanjën! Gjimshiti: Na duhej pak fat

Kombëtarja mbyll Europianin 2024/ Flasin protagonistët! Broja: Do kisha dashur të isha titullar me Spanjën! Gjimshiti: Na duhej pak fat