Balla publikon foto të shqiptarëve që po ndihmojnë për pastrimin e qytetit Bad Neunar që u prek nga përmbytjet në Gjermani: Miku i mirë në Ditë të Vështira

Në foto shqiptarët që po ndihmojnë për pastrimin e qytetit Bad Neunar në Gjermani

Përmbytjet katastrofike kanë shkaktuar një situatë shumë të rëndë në zonat e prekura në Gjermani.

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka publikuar fotot e disa qytetarëve shqiptarë që jetojnë e punojnë prej disa vitesh në Gjermani, të cilët kanë shkuar vullnetarisht në një nga zonat e goditura më shumë, Bad Neunar, për të ndihmuar banorët e këtij qyteti në pastrimin nga aluvionet e shumta të reshjeve katastrofike që pushtuan zonën.

Balla në postimin e tij në facekook shkruan se miku i mirë është ai që të gjendet në ditë të vështira.

"Pas dëmeve jashtëzakonisht të mëdha, disa shqiptarë që jetojnë prej vitesh në Gjermani, kanë shkuar vullnetarisht në një nga zonat e goditura më shumë (Bad Neunar) për të ndihmuar banorët e këtij qyteti në pastrimin nga aluvionet e shumta të reshjeve katastrofike që pushtuan zonën", shkruan Balla.

Kujtojmë se Taulant Balla është Kryetar i Grupit të Miqësisë Shqipëri-Gjermani.

 

 

J.SH./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?

Komento

Komente

  • dres: 21/07/2021 20:49

    balla vazhdon duke vjedh shqiptaret , shqiptaret vazhdojn tu pastru rraqet e europes

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Plagosi 2 persona, Aldo Gjini në kërkim nga EUROPOL për tentativë vrasje, trafikim armësh dhe municionesh luftarake! I arrestuar edhe në 2016 në Itali për shpërndarje droge