Balla takon Abazoviç: Në fund të muajit do të kemi një pikë tjetër kufitare me Malin e Zi

 

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, zhvilloi sot një takim me Zëvendëskryeministrin e Malit të Zi, Dritan Abazoviç, i cili ndodhet në Tiranë.

Pas takimit, Balla dha detaje nga biseda që u zhvillua mes tyre, ndërsa tha mes të tjerash se në fund të muajit do të kemi një pikë tjetër kufitare me Malin e Zi.

 “Të rrisim dhe forcojmë bashkëpunimin e eksperiencave sepse kemi shumë çështje që ngjajnë. Në Shqipëri kemi probleme me reformën zgjedhore dhe kështu ndodh edhe në Malin e Zi. E rëndësishme është që qoftë Shqipëria, qoftë Mali i Zi kanë një kontribut cilësor dhe të ketë bashkëpunim mes vendeve tona. Deri në fund të këtij muaji do të kemi një pikë tjetër kufitare me Malin e Zi. Kjo tregon rritjen e intensitetit mes dy vendeve tona dhe kjo tregon një proces integrimi në marrëdhënien në Ballkanin Perëndimor”, tha Balla.


Lajmi kryesor:

Zv.kryeministri me origjinë shqiptare i Malit të Zi vizitë zyrtare në Tiranë! Rama: Ramë dakord në çdo pikë! Abazoviç takime edhe me Metën e Bashën


J.SH./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Dita Ndërkombëtare e Paqes, Nikolla: Kontributi i Shqipërisë për paqen na bën një vend të madh