Balla: Të shtyhet seanca e 13 majit se është Bajram

 

Seanca e Kuvendit e datës 6 dhe 13 maj do të shtyhet. Propozimi erdhi nga Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Taulant Balla.

"Dy ndryshime, seanca në 13 maj nuk mund të mbahet se është Bajram, dhe është festë zyrtare dhe për këtë arsye të planifikojmë një datë tjetër. Ndërkohë që për seancën e planifikuar pasnesër, do kërkoja që të shtyhet të premten", tha Balla.


Lajmi kryesor:

Kuvend pas 25 prillit! Denaj: Shtojmë 2 miliard lekë për vaksinat! Balla: Meta të shkarkohet, duam president mbi palët për çuarjen e Shqipërisë në BE! Për vrasjen në Elbasan të hetohet PD


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të bëhet me detyrim vaksinimi kundër COVID-19?×

Lajmi i fundit

John

COVID/ Punëdhënësit në SHBA humbasin durimin me të pavaksinuarit, imponojnë rregulla për t'i detyruar të vaksinohen