Balliu publikon pamjet: Përmbytja në Pogradec, asnjë masë nuk merret nga pushteti për qytetet dhe qytetarët

Ish-deputeti demokrat Klevis Balliu ka sjellë pamje nga qyteti i Pogradecit, i cili është përfshirë nga reshjet e shiut që kanë sjellë përmbytje. Ai fajëson qeverinë Rama për përmbytjen e shkaktuar gjatë verës duke theksuar se prej 8 vitesh Pogradeci është lënë në harresë dhe vjedhjet e pushtetit të Rilindjes shkatërrojnë qytete dhe vjedhin qytetarët.

"Kjo është qeveri e makthit, e vjedhjes dhe e bandave. Asnjë masë nuk merret nga pushteti lokal dhe ai qendror për qytetet dhe qytetarët. Qyteti i Pogradecit përmbytet në verë ndërsa pushteti lokal dhe ai qendror nuk ekziston. Prej 8 vitesh Pogradeci është lënë në harresë, e janë pikërisht vjedhjet e pushtetit të Rilindjes që shkatërrojnë qytete dhe vjedhin qytetarët. Të bashkohemi së bashku për të shpëtuar këtë qytet të bekuar nga i mallkuari Edvin Rama", shkruan Balliu.

E.D./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A po e menaxhon siç duhet qeveria pandeminë e COVID-19?

Komento

Komente

 • Lalka i Tadanecit: 13/07/2020 17:55

  Loqkev mbeti ky krricka i gomarit Balli

  Përgjigju
 • KRRRIÇI: 13/07/2020 11:50

  O ÇUNI FARI PALL SPIUNIT PO HIK MOR HIPOLIT SE SJE TI PËR POLITIK O SIFILITIK. IMAGJINONI SE ÇFAR PARTIE ËSHTË PARTIA KAK PD QË KA TIPA SI KY KLEVIS PALLA E FLAMUR NOKA PA BISHT E NARD NDOKA GOMAR QË DO MBI BAR QË NDOKAT TË KULLOTIN .

  Përgjigju
 • Liu: 13/07/2020 09:44

  Mezi po presim qe ju te vini ne pushtet dhe t,na rregulloni punet o krriçi Fahri spiunit

  Përgjigju
 • Vlora: 13/07/2020 08:29

  ...se harrova. Ketej nga Vlora vajti temperatura 38 shiko se fajine e ka direkt RAMA. Na mban me hater..

  Përgjigju
 • Vlora: 13/07/2020 08:28

  Po ca permbytje o debila, ngelet nga mbrapa skene gjithmone. Uji dy gisht te rrotat e makines. Po skeni pune tjeter late nam. Edhe kur bie shiu fajin e ka qeveria. Hajde intelekt hajde. Late nam o budallenj.

  Përgjigju
 • Turi: 13/07/2020 00:08

  Edhe Japonia u permbyt para disa ditesh por fajtori eshte gjithmone Rama hahahah o legenat e pd na hapet barkun me keto propaganda si bac berisha nderroni strategji nese doni pushtet duhet te keni nje program te besueshem o trapa

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Tiranë, motori përplas 8-vjeçarin me biçikletë te kryqëzimi i 21 Dhjetorit