Banda e Laert Haxhiut i vuri eksplozivin lokalit të Noizyt në Durrës

 

Një sërë ngjarjesh kriminale janë zbardhur nga zbërthimi i të penduarit të drejtësisë Artan Tafanit anëtar i bandës së Laert Haxhiut.

Më 8 qershor 2022 banda e Laert Haxhiu i vuri eksplozivin lokalit dhe dyqanit të të babait të reperit Noizy, Bashkim Rajkut. Autorët e dyshuar që i vendosën tritol janë Laert Haxhiu, Artan Tafani, Lulzim Spahija (Arapi) dhe Erisiano Abedini. Ata akuzohen për “Shkatërrim i pronës me eksploziv” e kryer në bashkëpunim

Rreth 100 gr tritol shpërtheu në bizneset e reperit të njohur Rigels Rajku , njohur me emrin e artit "Noizy". Dëmet materiale në dyqanin e veshjeve dhe lokalin që ndodhen në katin e parë të e të dytë të një pallati pranë zonës bregdetare të Durrësit ishin të mëdha. Lënda plasëse ishte vendosur në murin e jashtëm të biznesit dhe ishte ndezur me fitil përcjellës, thanë burimet e policisë atëherë

Në datë 08.06.2022, në dyqanin e shtetasit Bashkim Rajku, në qytetin e Durrësit, me autorë të dyshuar:

Laert Haxhiu, 31 vjeç, lindur në Lushnjë;

Artan (Marjus) Tafani, 39 vjeç, lindur  në Lushnjë;

Lulzim Spahija (Arapi), 28 vjeç, lindur në Lushnjë;

Erisiano Abedini, 32 vjeç, banues në Tepelenë"

1695891474_laerthaxhiunoizy.jpg

Laert Haxhiu dhe Noizy


Lajmi kryesor:

‘Kurrë mos harro’, zbërthehet Artan Tafani, goditet banda e Laert Haxhisë! Zbardhen 6 vrasje, arrestohen 12 persona, 4 tjerë në kërkim


M.Q./S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Kërkesa e opozitës, Spiropali: Mocionet me dabet nuk mund te jenë manuale denigrimi e shpifje

Kërkesa e opozitës, Spiropali: Mocionet me dabet nuk mund te jenë manuale denigrimi e shpifje