‘Bankers’ investon për sistemin e kullimit në Marinëz

ROSKOVEC- Banorët e Marinzës në Roskovec do përfitojnë nga një sistem i ri për kanalet kulluese. Projekti financohet nga Bankers Petroleum Albania dhe përfshin pastrimin, sistemimin dhe mbulimin me tuba të kanalit kryesor të Marinzës.

Ky projekt  i hap rrugë dhe investimeve në infrastrukturë, ndriçim, trotuare dhe krijimin e hapësirave të gjelbra. Në prag të finalizimit të projektit, CEO i Bankers Petroleum Albania, Huanqin Xiao priti në një takim Kryetaren e Bashkisë Roskovec Majlinda Bufi.

"Ne në Bankers Petroleum Albania jemi shumë të lumtur që jemi pjesë e këtij projekti të rëndësishëm për komunitetin vendas. Ne jemi një Korporatë e Qytetarëve të Mirë dhe duam t'i kthejmë komunitetit sa më shumë të mundemi. Sot është një rindërtim, nesër do të jetë një tjetër projekt që do të përmirësojë jetën e qytetarëve të zonave ku ne operojmë dhe jo vetëm. Jemi të hapur për të mbështetur projekte të ngjashme me fokus qytetarët”, tha CEO i Bankers, Huanqing Xiao.

“Me këtë rast dua të falënderoj Bankers Petroleum Albania për bashkëpunimin e frytshëm të deritanishëm, ndërmjet Bashkisë - Komunitetit dhe Kompanisë. Ky investim financohet nga Bankers dhe është shumë i rëndësishëm për banorët e Marinzës. Sot shënojmë përfundimin e fazës së parë dhe jemi të lumtur që punojmë së bashku me Bankers për të përmirësuar jetën e 2200 qytetarëve të zonës”, u shpreh Majlinda Bufi, Kryetare e Bashkisë Roskovec.

Bankers çdo vit financon projekte të rëndësishme për banorët ku kompania operon, duke u fokusuar kryesisht në infrastrukturë, arsim, shëndetësi dhe zona rekreative.

“Bankers punon për të rritur teknologjinë e nxjerrjes së naftës pa harruar investimet që duhet të bëjë në komunitet dhe punon në të gjitha fushat për të përmirësuar jetën e tyre sociale, në infrastrukturë apo aktivitete të tjera sportive. Ky investim do të shërbejë për përmirësimin e infrastrukturës së fshatit Marinzë, e cila përfshin përmirësimin e kushteve për kullimin e ujit dhe rritjen e mundësisë për një mjedis më të mirë” tha në vijim z.Xiao.

Vetëm gjatë tre viteve të fundit në zonën e Marinzës, Bankers ka investuar më shumë se 200 mijë dollarë për ndërtimin e dy rrugëve.

B.K./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

FOTOT e rralla të çifteve që u martuan në një ditë me Zogun

FOTOT e rralla të çifteve që u martuan në një ditë me Zogun