Bankers Petroleum investon 100 mijë dollarë për rikonstruktimin e shkollës 'Koli Dimo' në Fier, 200 nxënës do mësojnë në kushte më të mira (VIDEO)

Fëmijët e fshatrave Frashër, Verbas dhe Sheqishtë në qarkun e Fierit e kanë nisur vitin e ri shkollor në mjedise të rikonstruktuara.

Mbi 200 nxënësit e shkollës 9 vjeçare “Koli Dimo” tashmë do të mësojnë në kushte shumë të mira dhe të sigurta falë angazhimit të kompanisë naftënxjerrrëse, Bankers Petroleum Albania.

Mjediset e kësaj shkolle, çatia, fasada si dhe të gjitha dyert e dritaret iu nënshtruan rehabilitimit, një investim prej 100 mijë dollarësh i Bankers Petroleum Albania 

Kjo është shkolla e pestë në Qarkun e Fierit ku Bankers ka investuar. Fokusi i kompanisë mbeten brezat e rinj dhe për këtë një pjesë e madhe e investimeve kanë shkuar për institucionet arsimore. 

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A bënë zgjedhjen e duhur demokratët duke rikthyer në krye Sali Berishën?×

Lajmi i fundit

John

Udhëheqësi separatist:  Do të krijojmë një gjykatë të posaçme për të burgosurit ukrainas nga Azovstal