Banorët e Nartës me bidona bosh protestojnë para bashkisë Vlorë! Në mes të sezonit turistik 10 ditë pa ujë

VLORË- ‘Duam ujë’ është thirrja e banoreve të fshatit Nartë, që kanë dalë në protestë këtë mëngjesin përpara bashkisë së Vlorës, për shkak të mungesës së ujit të pijshëm prej më shumë se 10 ditësh.

Mungesa e ujit të pijshëm i ka bërë banorët të protestojnë përpara bashkisë Vlorë ndërsa kanë zhvilluar më pas edhe një takim me drejtues të bashkisë ku u është premtuar zgjidhje.

Banorët kanë theksuar se situata mbetet problematike ndërsa nëse nuk marrin zgjidhje do të drejtohen në Tiranë.

Sipas tyre mungesa e ujit të pijshëm ka bërë që në fshat te mos kthehen as familjarët që jetojnë jashtë vendit.                                                 

Duke pritur zgjidhjen e situatës ata thonë se nëse nuk ndryshon gjë protestat do të vijojnë.

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Margarita Koço: 17/07/2023 14:04

  Pyesni Margarita Koçon se ajo e di pse nuk keni ujë.

  Përgjigju
 • Alb: 17/07/2023 11:00

  As kina nuk vun per uje sote.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Kamala Harris: Virtytet dhe dobësitë e zv.presidentes që partia nuk e do

Kamala Harris: Virtytet dhe dobësitë e zv.presidentes që partia nuk e do