Banori gjakoset në protestë, disa familjarë qëllojnë me vezë drejt përmbarimit (VIDEO)

Vijon qëndresa e banorëve në rrugën Petro Nini Luarasi të cilët kundërshtojnë shembjen e banesave. Njëri prej tyre është gjakosur gjatë tentativës së përmbaruesve për të shembur derën, ndërkohë që ai ndodhej në anën e brendshme të oborrit.

Ndërsa disa banorë të tjerë kanë sulmuar me vezë në drejtim të punonjësve të përmbarimit. Policia ka ndërhyrë duke neutralizuar situatën.

 


Lajmi kryesor:

Banorët rreth gjashtë orë përplasje me përmbaruesit për pronën! Lleshaj liron kryepolicin e Tiranës


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Viktor Orban dhe Aleksandër Vuçiç takohen në Beograd, pas 3 orësh bisedime luajnë bilardo

Viktor Orban dhe Aleksandër Vuçiç takohen në Beograd, pas 3 orësh bisedime luajnë bilardo