Banorët e Astirit bllokojnë rrugën në 'Unazën e Re', gurë makinës së policisë dhe thyejnë xhamin e ambulancës (FOTO)

Shenja e goditjes në ambulancë, furgoni i policisë dhe momenti i incidentit

TIRANË- Shënohet një incident në protestën e banorëve të Astirit ku prezentë ishin edhe militantë dhe figura politike të opozitës.

Mbrëmjen e së dielës, ata kanë dalë në protestë në zonën e Unazës së Re duke bllokuar qarkullimin dhe kanë qëlluar me gurë një automjet të forcave të Rendit për të kërkuar largimin e tyre nga zona. Nuk i ka shpëtuar gurëve as autoambulanca. Ajo ishte nisur drejt Pezë Helmës, pas një raportimi për në të sëmurë, po ajo është ndalur nga protestuesit duke u goditur me gurë, ku për pasojë është thyer xhami i saj.

Gjithashtu, kaos është shkaktuar edhe në trafik, ku automjetet janë detyruar të kthehen mbrapsht në autostradë.

Prej muajsh,  banorët tek zona e ‘Astirit’ në Tiranë kanë dalë në protestë kundër prishjes së bizneseve dhe banesave të tyre si pasojë e projektit të Unazës së Re.

/b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Kryeministri premton pagë minimale 30 mijë lekë, a është e mjaftueshme rritja prej 4 mijë lekësh?

Komento

Komente

 • roberti: 22/07/2019 12:54

  O Robert qytetari nuk zapton prona publike dhe nuk thyen xhamat e makines se shtetit qe po tonat jane. Hapini rruge zhvillimit te qytetit dhe pergjuni me gure rrumpallave qe nuk ju orjentuan ku te investoni djeesen tuaj...

  Përgjigju
 • Cubi: 22/07/2019 11:11

  Shpellaret vazhdojn ne modelin e tyre kafsheror.Nuk dijm a kan shkuar dhe ato te shqupit se behen shum merak per keto Monstra,a thua se nuk jua ben keta kete lloj ngerci.Nje gje skuptoj,kur do te hyn ne shoqerin njerzore dhe te mesojn te jetojn ne komunitet.Se keto lloj veprimesh duke goditur mjetet e sherbimit publik sjan kryer as ne vitet 90. Me sa shikojm e veshtir te hyjn ne hulli keta lloj vemjesh.

  Përgjigju
 • Labi: 22/07/2019 10:45

  Kjo eshte partia shpellarit demokratike e shqieprise! Tere llumi i vendit eshte mbledhur atje!

  Përgjigju
 • robi: 22/07/2019 09:35

  Po komandanti i naziskineve te Mamurasit ku ishte fshehur dje apo hidhte gurin dhe fshihte doren Flamur Herman Geringu, na ishte bashkuar me shpellaret e unazes dhe Edhjet brahimk*ri dhe Tit shkolleshumi dy mjerane qe kane ngelur pa militante se te gjithe e kane dredhur tek bashkite e leshitlikes duke e lene Nafije Dybekun ne Durres me 13 vete ne salle....

  Përgjigju
 • shperthyesi: 22/07/2019 09:28

  Merini per zhelesh dhe futini ne biruc. Hajdutat su ngopen duke zaptuar plazhe, oborre, shkolla e toka, por duan te zaptojne dhe rrugen publike ?!

  Përgjigju
 • Robert: 22/07/2019 09:12

  Ishalla ju vjen radha dhe ju komentuesve kunder protestes se Astirit qe shteti pervec bukes se femijeve ju merr dhe shtepite dhe ju le ne qiell te hapur, pastaj ec se flasim. Mos u beni hipokrite pas kompiuterave te kryeministriise.

  Përgjigju
  • Fahri Balliu: 22/07/2019 13:19

   Ti Rober mos ha mut shume, se jeni Andertal..si njerez, kush te tha ty nderto aty ??? pse ne te tjeret i marrin me hipotek dhe me kredi biles shtepit tona apo jemi budallenj,

 • USA: 22/07/2019 08:37

  KETA HORRA TE DREJTUAR NGA HORRAT E POLITIKES DUN QE TJU ÇOJN USHTRINE ME BLINDA QE TJU SHKERDHEJ ROBTE NJERZ ORDINER HAJDUTER QE SKAN LEN TOKE PA ZAPTUAR DHE KERKOJN KONPESIM KETA PLERA KAN SHKELUR LIGJET E SHTETIT SHTEPIT TJU PRISHEN DHE KETA TE DENOHEN DHE FAMILJA TE SHKOJ NGA KA ARDHUR TE VENDOSEN PASHAPORTIZIMET DHE INTERRNIMET PER NJERZ TE TILL QE SKAN LIDHJE ME QYTETIN DHE SHOQERINE SHTETI TJU TREGOJ DHEMBET KETYRE PLERAVE

  Përgjigju
 • Ermal: 22/07/2019 07:45

  Nuk kanë qëlluar vetëm makinën e policisë por edhe të qytetarëve të cilët mbeten në rrugën e bllokuar prej tyre. Un isha vet me makinat që u bllokuan dhe fatmirësisht makina ime nuk u qëllua por pashë disa të tjera që u qëlluan dhe pashë tmerrin dhe frikën në sytë e fëmijëve që ndodheshin në ato makina që u zunë në grackë në mes të rrugës.

  Përgjigju
 • www.youngtribune.com: 22/07/2019 07:19

  Sa here qe permendet SPAK dalin shpellaret dhe bllokojne rruget

  Përgjigju
 • Populli: 22/07/2019 07:13

  Zoti Minister kjo nuk eshte policia qe duam!policia qe duam eshte qe ne qutetateve te mos na bllokohet rruga nga disa gangstera te tipit Balliu,Vasillaçis,por tjua tregoj vendim ketyre banditeve,se shum e kane mbushur kupen dhe duhet te jeni me te ashper zoti minister.

  Përgjigju
 • asl: 22/07/2019 05:49

  Ti besh dhe qytetar keta qe bllokojne dhe ambulancen?E pa mundur eshte kther Tirana ne geto.Per te demostruar eshte e drejta e cdo njeriu po qe te bllokosh ambulancen hera e pare qe degjoj,hera e pare ne nje shtet qe digjen mandatet cfare nuk pret pret nga shpellaret.

  Përgjigju
 • Ilo: 22/07/2019 02:05

  U bene si talebanet keta me tribalin Klevis Balliu sepse rrezikojne te kthehem ne kanibale te shoqerise. shteti duhet te nderhyje urgjent

  Përgjigju
 • Këta: 21/07/2019 23:21

  Kan marrë mësim nga rripi i gazës, kapëni këtë plehurin të birin e plehurit balliqin dhe futeni pas hekurave ...!!!

  Përgjigju
 • Ben Tironci: 21/07/2019 23:14

  besdisje e gjalle na mbyti

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

U thirr si dëshmitar në gjyqin ndaj Izet Haxhisë për Azem Hajdarin/ Klosi: Uroj që ta marrin me forcë Sali Berishën nëse s'pranon të shkojë