Barazim me vlera, Skënderbeu
E mbyll 1-1 me Kairat Almaty

Barazim me vlera, Skënderbeu<br />E mbyll 1-1 me Kairat Almaty
Skënderbeu merr një rezultat shumë të rëndësishëm në Kazakistan duke barazuar 1-1 me Kairat Almati në ndeshjen e parë të turit të dytë kualifikues të Europa League.

Skuadra korçare ka bërë një paraqitje shumë të mirë duke e merituar barazimin dhe duke pasur një avantazh të madh për të kaluar më tej.

Megjithatë ishin kazakët e Kairat ata që shënuan të parët me sulmuesin kryesor Gohu që në minutën e 9-të. Më pas skuadra e Ilir Dajës e rriti ndjeshëm ritmin e lojës dhe morri dominimin e ndeshjes deri sa barazoi në minutën e 72-të me Bakari Nimaga që shtyu topin në rrjetë nga fare afër portës.

Ndeshja e kthimit luhet pas një jave ku Skënderbeu i ka të gjitha mundësitë për të vijuar aventurën në Europa League.

dy.b/shqiptarja.com

A mendoni se protestat mund ta forcojnë pozicion politik të PD-së?

×

Debati në ‘Frontline’/ Baçi: Rama përdor drejtësinë për të goditur PD! I kthehet Lita: Gjyqtarët që dënuan Salianjin iu dhanë vulën