Barazimi në 'Loro Boriçi', dëmtohet makina e zyrtarit të FSHF-së: Incident që dëmton Shkodrën

Barazimi në 'Loro Boriçi', dëmtohet makina e zyrtarit të FSHF-së: Incident që dëmton Shkodrën

Alban Tafaj dhe makina e dëmtuar

Vllaznia dhe Laçi barazuan 1-1 për javën e 35-të në Superligë. Ndeshja nuk kaloi pa kontenstime për arbitrat, teksa tifozët kanë nxjerrë inatin te makinat në parking. Një nga mjetet e dëmtuara është edhe ajo e zyrtarit të FSHF-së, Alban Tafaj. Delegati i ndeshjes ka dënuar këtë akt.

"Në momentin që përfundoi ndeshja, vështirë të nxirrnim arbitrat nga stadiumi. Bashkë me ata duke dalë nga stadiumi e gjej makinën time të dëmtuar nga xhamat. Është një incident që e dëmton këtë qytet dhe futbollin e këtij qyteti. Më vjen keq që ndodhi, jo vetëm mua, por edhe në rast se do t’i ndodhte dikujt tjetër. E vetmja gjë që më ka indinjuar më shumë është gjesti nga tifozët shkodranë. Më shumë e kam problemin me organizatorët e klubit që nuk i zgjidhnin dot këto probleme", tha Alban Tafaj për Oversport.

1685034995_1685034378albantafaj.jpg

Makina e dëmtuar


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Titulli i Superligës me 'fotofinish', dhunohet Kridens Meta nga tifozët e Tiranës! Bardheblutë ndalen nga Bylisi dhe humbasin kreun, Partizani 'poker' Kastriotit! Krutanët zyrtarisht të rrëzuar


S.DH/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

Plas debati në Repolitix, Azgan Haklaj përplaset me Arben Skënderin: Ti je legen, zagar! Ish-deputeti: Ti je legen vetë

Plas debati në Repolitix, Azgan Haklaj përplaset me Arben Skënderin: Ti je legen, zagar! Ish-deputeti: Ti je legen vetë