Bardhi kërkon debat në Kuvend për episodin e RAI3: Qeveria lidhje me krimin

Bardhi kërkon debat në Kuvend për episodin e RAI3: Qeveria lidhje me krimin

Gazment Bardhi

Gazmend Bardhi ka kërkuar që të enjten në parlament të zhvillohet mocion me debat mbi episodin e Rai3, për masat që duhet të marrë Kuvendi i Shqipërisë për prerjen e lidhjeve të krimit të organizuar sipas tij me qeverisjen.

“Edi Rama duhet të japë dorëheqjen pasi i ka dhënë krimit statusin e të paprekshmëve për 11 vjet”,- thekson Bardhi.

Më pas në një reagim në rrjetet sociale, kryeministri Rama shkruajti me ironi se “u mbars mali polli një mi dhe tani minj, hardhuca e zhapikë kanë kohën e ahengut të fitores në humbje”.

Rama e vijon reagimin se është koha e daljes “së shpirtit të së keqes dhe se Shqipërinë as e ndal dhe as e nëpërkëmb dot askush.

(Kliko këtu për të lexuar dokumentin e plotë)

K.M/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Fushata 'Bashkohu me Policinë' në Tiranë, Balla fton maturantët të vijojnë studimet në Akademinë e Sigurisë: Do t’ju çelë një mundësi të re në jetën tuaj

Fushata 'Bashkohu me Policinë' në Tiranë, Balla fton maturantët të vijojnë studimet në Akademinë e Sigurisë: Do t’ju çelë një mundësi të re në jetën tuaj