Bardhi: Më 11 dhjetor Berisha i mori 'delegatë' Jozefina Topallit dhe Tom Doshit

Gazent Bardhi tha se Berisha nuk i ka pasur delgatët në Kuvendin e 11 dhjetorit, por ka marrë kandidatë nga partia e Jozefina Topallit dhe ajo e Tom Doshit për të plotësuar numrat.

"Ajo që kujtoj unë dhe që për fat t keq është harruar ditët ku u mbyllën firmat në kasafortën e Palokës, juve ju kujtua që do lexoheshin emrat në kuvend, dhe do të bëhej një prezantim me prezencë e çdo pjesëmarrësi në tubimin e 11 dhjetorit. Kjo nuk ndodhi, madje ndodhi për herë të parë në 31 vite që nuk u lejuan gazetarë, ata u nxorën jashtë. Nuk ka ndodhu kurrë në asnjë rast, media ka të drejtë të jetë prezent në çfarëdo lloj tubimi. Në vend të transparencës u kyçën dyert. Po të kishin pasur mundësi iu kishin kyçur edhej uve në kasafortë siç u kyçën letrat. Institucionet janë ata që garantojnë trsanparencën, prandaj jemi këtu. Tek ne në sytë e medias votohet, berisha deklaronte që është mbushur salla me punonjës të administratës dhe pas një ore ky mashtrim publik u rrëzua me transparencën që bëri komisioni i votimit. Kandidatë të Jozefina Topallit të ulur si delegatë, apo të partisë së Tom Doshit të ulur si delegatë. Ne nuk kemi ndërmend të merremi me asnjë njeri që bën tubime", tha Bardhi.


Lajmi kryesor:

Kuvendi i 18 dhjetorit, PD bën publike emrat e 5004 delegatëve! Bardhi: Në referendumin e Berishës votuan drejtues të LSI dhe drejtorë të Ramës (VIDEO)


SI.E./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)