Basha: Demokracia shqiptare është vrarë! Rama ekzekutori i zgjedhjeve, fryn gjoksin përballë dështimit

Pas ardhjes së kryeministrit Edi Rama fjalën në Kuvend e ka marrë kryedemokrati Lulzim Basha. Ky i fundit hodhi sërish akuza ndaj Ramës, për zgjedhjet.

“Përfaqësues banal, i një pakice banale është një provë e një fakti të njohur botërisht. Demokracia shqiptare nuk është në krizë ajo ka vdekur. Nuk vdiq për shkaqe natyrore, paçka se sëmundja e saj ishte e rëndë. Demokracia shqiptare është vrarë. Kushdo  që është ngritur në këtë foltore në këto 3 dekada ka borxhet dhe mëkatet e veta por ekzekutori i fundit është i  që foli para meje. Provë e kësaj është fjalimi që mbajti pas  2 mandatesh të dështuara. Është dëliri për të fryrë gjoksin përballë dështimit me pasoja tragjike përpara paaftësisë kronike për të menduar për 1 çast të vetëm për mënyrën si mund të lëshojë pushtetin e marrë në mënyrë të paligjshme. Duhet të ishte duke u marrë me avokatët e tij mbrojtës për çfarë i ka bërë vendit bashkë me ortakët e tij. Nëse zgjedhjet sdo ishin goditur për tu mohuar shqiptarëve shprehjen e tyre të lirë. Sduhet të ishte në këtë sallë për të amnistuar dështime të vjetra”, tha Basha.


Lajmi kryesor:

Programi dhe kabineti/ Përplasje dhe debate në seancën maratonë të Kuvendit, PD bllokoi foltoren, kerkoi prezencën e Ramës! Basha: Rama ekzekutori i zgjedhjeve, demokracia ka vdekur! Kryeministri: Copy-paste nga fushata, merru me kumriet (VIDEO)


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë