Basha: Jemi gati që nesër për zgjedhje të parakohshme (por edhe këtu vendos kushte)

1571418822_LogoReportTVERE2.00002513.Still004.jpg
Lulzim Basha tha se opozita është gati që nesër për zgjedhje të parakohshme, por me një parakusht.

"Opozita ka një vit që lufton për zgjedhje të parakohshme, padyshim që lufton dhe është e gatshme që të shkojë që nesër, por parakushti është që të kenë standardet minimale, që të jenë për njerëzit dhe jo zgjedhjet e Vangjushit, Tomës dhe Kajmakut' tha Basha.

Por a do të ketë protesta tani që u mor vendimi për negociatat? "Mundohuni të dilni mbi këtë pyetje dembele, protesta ka pasur, ka edhe do të ketë. Protestat nuk janë tregues i prapambetjes së një shoqërie, është mungesa e protestës një gjë e tillë" tha ai.


Lajmi kryesor:

Reforma Zgjedhore me ndërkombëtarët? Tërhiqet Lulzim Basha: Të huajt, jo si drejtues, i duam të japin ekspertizë


d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vrasje, atentate, plagosje! A ju duket shqetësuese situata kriminale në vend?×

Lajmi i fundit

John

E gjithë Delvina në zi për vdekjen e të miturit, Rama anulon vizitën