Basha: Jo 1 mijë, por 5 mijë kredi të buta në vit për çiftet e reja

1611832447_basha.jpg

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka premtuar se do të jap kredi të butë për 5 mijë familje, dhe jo 1 mijë siç jepen aktualisht.

"Në fund të mandatit tonë të pare, do të jenë 20 mijë çifte dhe familje të reja që do të kenë siguruar strehim përmes kësaj skeme të subvencionimit të interesave", tha Basha.


Lajmi kryesor:

PD program ekonomik me 16 pika! Basha: 110 mijë vende pune dhe pagë minimale 36 mijë lekë! 3 mijë lekë në muaj për bebet e porsalindura për 5 vite


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Rama e Basha do të bëjnë kompromis për të ardhmen e Shqipërisë?×

Lajmi i fundit

John

ALBtelecom mbështet banorët e zonave të prekura nga zjarri, ofron komunikim falas!