Basha: Shpeshherë kam mbrojtur interesat e Berishës, kësaj here zgjodha ekzistencën e PD-së

Basha: Shpeshherë kam mbrojtur interesat e Berishës, kësaj here zgjodha ekzistencën e PD-së

Lulzim Basha thotë se gjithmonë ka zgjedhur interesin e Sali Berishës.

"Po iu them dhe një herë. 8 vite kryetar i Partisë Demokratike, me dhjetëra herë jam vendosur përballë interesit personal të Sali Berishës, le të themi sedrës apo interesit të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Kam zgjedhur çdo radhë anën e tij. Se kam thënë asnjëherë, po e them sot, ky nuk është një moment i tillë. Ky është momenti ku duhej të ishin o interesat e tij personale, ose vet ekzistenca e Partisë Demokratike. Dhe kjo është ajo që ju përpiqeni të anashkaloni. Shtetet e Bashkuara të Amerikës, jo thjesht shpallën 'non grata' Sali Berishën, po vunë një vij të kuqe për Partinë Demokratike", tha Basha.


Lajmi kryesor:

Basha e pranon: SHBA më kërkoi përjashtimin e Berishës nga PD! Ish-kryeministri ma tha në sy se para vetes nuk vë as partinë e as demokratët! Meta shkallmoi fushatën


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Dëshmia e Xhaferr Kananit, që sfidoi regjimin komunist: Në Degën e Brendshme të Shkodrës, u paraqita si major i Sigurimit, i dërguar me shërbim nga Kadri Hazbiu

Dëshmia e Xhaferr Kananit, që sfidoi regjimin komunist: Në Degën e Brendshme të Shkodrës, u paraqita si major i Sigurimit, i dërguar me shërbim nga Kadri Hazbiu