Basha: Ora e Ramës ka mbaruar
në Shkodër PD fiton 8 mandate

Basha: Ora e Ramës ka mbaruar<br />në Shkodër PD fiton 8 mandate
"Kryeministri Edi Rama e ka mbyllur kapitullin njëherë e mirë me Shqipërinë pasi ora e tij ka mbaruar".
 
Deklarata ka ardhur nga kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas mbledhjes me kryesinë e PD-së në Shkodër, në orët e vona të së shtunës.
 
Për kreun e demokratëve, kandidatët e PD- së po punojnë maksimalisht për shpartallimin total të Republikës së Vjetër dhe fitoren të padiskutueshme të Partisë Demokratike.
 
“Edi Rama nuk ka mbyllur vetëm fushatën nga Shkodra, por ka mbyllur kapitullin njëherë e mirë në të gjithë Shqipërinë. Ora e tij ka mbaruar. Deputetët dhe shtabi i Shkodrës është në terren për fitoren e padiskutueshme të PD dhe shpartallimin total të Republikës së Vjetër”, u shpreh Basha.  
 
Ndërsa ka vlerësuar Shkodrën si bastion të së djathtës, Basha ka bërë të ditur se Partia Demokratike në këtë qark lufton për 8 mandate. Ai ka kërkuar angazhim maksimal të demokratëve për një rezultat bindës në 25 qershor. 

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’