Basha: PD mbështet SPAK në luftën kundër krimit dhe korrupsionit në nivele të larta! Çdo përpjekje për ta intimiduar, e destinuar të dështojë

Basha: PD mbështet SPAK në luftën kundër krimit dhe korrupsionit në nivele të larta! Çdo përpjekje për ta intimiduar, e destinuar të dështojë

Lulzim Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka shprehur mbështetjen e tij ndaj SPAK në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit në nivele të larta. Përmes një reagimi në rrjete sociale Basha shkruan se ‘çdo përpjekje e krimit të organizuar me mbështetje apo syshkelje politike për të intimiduar apo shënjestruar SPAK është destinuar të dështojë’.

"Partia Demokratike mbështet fuqimisht dhe pa asnjë rezervë luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit në nivele të larta. Fundi i pandëshkueshmërisë është fillimi i ndryshimit të vërtetë për shqiptarët.

Çdo përpjekje e krimit të organizuar me mbështetje apo syshkelje politike për të intimiduar apo shënjestruar SPAK është destinuar të dështojë. Kushdo që luan pisët me qëllim njollosjen e SPAK është i paralajmëruar: PD në krah të aleatëve strategjikë është në mbështetje të SPAK", shkruan ai.

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si i gjen shqiptarët 111- vjetori i shpalljes së pavarësisë?×

Lajmi i fundit

111 vjetori i pavarësisë, ministria e Jashtme serbe uron Shqipërinë: Të forcojmë më tej marrëdhëniet mes vendeve

111 vjetori i pavarësisë, ministria e Jashtme serbe uron Shqipërinë: Të forcojmë më tej marrëdhëniet mes vendeve