Basha përkujton masakrën: Plaga do të mbetet derisa të ketë drejtësi për viktimat e genocidit në Reçak

Foto nga dita e masakrës

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook ka përkujtuar masakrën e Reçakut.

“Plaga është ende e freskët, dhimbjet nuk janë fashitur e do të mbeten derisa të ketë drejtësi për viktimat e genocidit në Reçak dhe në të gjithë Kosovën. Drejtësi që historia të mos përsëritet, as harrohet e as tjetërsohet!”, shkruan Basha në postim.


Lajmi kryesor:

22 vite nga Masakra e Reçakut, Liderët e Kosovës: Një ditë do të vihet drejtësia! Rama: Dëshmi e paharrueshme e pafajësisë së luftës së UÇK


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të shkoni të votoni në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit?×

Lajmi i fundit

John

Rang kombëtar/ 1 javë para 25 prillit, shqiptarët i japin PS-së mandatin e tretë! Asnjë ndryshim këto 11 ditë për 3 partitë e mëdha