Basha përkujton masakrën: Plaga do të mbetet derisa të ketë drejtësi për viktimat e genocidit në Reçak

Foto nga dita e masakrës

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook ka përkujtuar masakrën e Reçakut.

“Plaga është ende e freskët, dhimbjet nuk janë fashitur e do të mbeten derisa të ketë drejtësi për viktimat e genocidit në Reçak dhe në të gjithë Kosovën. Drejtësi që historia të mos përsëritet, as harrohet e as tjetërsohet!”, shkruan Basha në postim.


Lajmi kryesor:

22 vite nga Masakra e Reçakut, Liderët e Kosovës: Një ditë do të vihet drejtësia! Rama: Dëshmi e paharrueshme e pafajësisë së luftës së UÇK


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të frekuentojnë auditorët duke rrezikuar shëndetin e të tjerëve?×

Lajmi i fundit

John

Skoci/ 16- vjeçari akuzohet për goditje me thikë në stacionin hekurudhor ndaj një të mituri 14- vjeçar