Basha: Rama 'KÇK'-në e ka në shpirtin e vet, zgjidhja e krizës te 9 kushtet e Berlinit

1571418244_Screenshot1.jpg
I pyetur nëse është i hapur për një dialog pa parakushte me Ramën, Basha u përgjigj "Kësaj i kemi dhënë përgjigje prej më shumë se prej një viti dhe me dokumentin gjerman për negociatat është e qartë se cila është përgjegjësia e cdo kujt, ne si opozitë e përqafojmë si dokument, si udhërrëfyesin e daljes nga kriza, pa lojëra pa hile dhe mashtrime.

Ne kemi propozuar dhe nuk kemi pritur sikur tha kryeministri italian. Atë që u tha prokurorëve kap cfarë të kapësh e ka në shpirtin e vet. Nuk presim propozim nga ata, e ka bërë Bundestagu. Tani ka dy zgjedhje; ta zbatojnë ti binden verdiktit të sovranit dhe kërkesave të Europës ose të hapin krahun" tha ai.


Lajmi kryesor:

Reforma Zgjedhore me ndërkombëtarët? Tërhiqet Lulzim Basha: Të huajt, jo si drejtues, i duam të japin ekspertizë


d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se qeveria po bën grusht shteti për kapjen e Gjykatës Kushtetuese?