Basha: Rama paguan 75 mln euro për mafian e plehrave, asnjë lek për të papunët! Boll me vjedhje por zbato planin me 5 pika

Lulzim Basha

Pas deklaratës së kryeministrit Rama se PD ka 30 vite që drejton me mbeturina, ka reaguar kryedemokrati Basha.

Ky i fundit përmes një postimi në Tëitter, Basha shkruan se kryeministri ka paguar 75 mln euro për 'mafian e plehrave' (inceneratorët) dhe se nuk ka paguar asnjë lekë për të papunët.

Ai i bën thirrje Ramës që të zbatojë sa më parë planin me 5 pika të propozuar nga PD.

Postimi i plotë

75 milionë euro për mafian e plehrave ka paguar Edi Rama, nga lekët e shqiptarëve.Asnjë kacidhe për 100 mijë të papunë, për pensionistët,për mjekët dhe infermierët, për sipërmarrjen drejt kolapsit.Boll me vjedhje e me kakarisje gënjeshtrash dalë boje.Zbato planin me 5 pika! Tani!


Lajmi kryesor:

Akuzat për inceneratorët/Rama: Koha juaj e mesjetës ka vdekur! Lulëzim hiq dorë nga nostalgjia për mbeturinat që ke mbi krye! Basha: Jep 75 mln euro për mafian e plehrave, boll me vjedhjet!


E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rihapet çështja Gërdeci, a mendoni se do të bëhet drejtësi për këtë tragjedi?×

Lajmi i fundit

John

Situata në veri të Kosovës, Isa Mustafa: Presidentja duhet ta thërrasë Këshillin e Sigurisë, e pafalshme që Osmani e Kurti ndodhen jashtë vendit