Basha: Si do të jetë qeveria tranzitore dhe ç’profil do kenë ministrat e rinj

1556792219_lulzimbasha.jpg

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, nuk ka dhënë shumë detaje për emrat dhe profilin që do të kenë ministrat teknik, por ka theksuar prerë atë që kjo qeveri nuk do të jetë.

"Më lejoni të jem i qartë se çfarë nuk do të jetë, koalicion i madh mes opozitës dhe PS, do të jetë një qeveri provizore tranzitore me personalitete jashtë konfliktit të interesit që kërkon vullnet dhe mbështetje politike. Detyrat duhet të shkojnë përtej kësaj, ne sot jemi për detyrat në raport me procesin zgjedhor të lirë. Është e vërtetë, disa nga këto cështje janë të mbartura, ajo që bën diferencën është sa ka ndikuar problemi në rezultatin zgjedhor", tha Basha. 


Lajmi kryesor:

10 detyrat e qeverisë tranzitore, Basha: Do zgjasë 4-6 muaj, jo koalicion i madh opozitë-PS


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Grupimi Berishës koalicion me LSI për zgjedhjet e 6 marsit. Mendoni se ky vendim do u sjellë:×

Lajmi i fundit

John

Papa Françesku paralajmëron mbi rrezikun e ‘infodemisë’