‘Basha të sillet si kryetar partie jo si pronar i ndërmarrjes private’, Ristani: Nuk ka rrugë tjetër për t’u ringritur PD, përveç se të jetë demokratike

‘Basha të sillet si kryetar partie jo si pronar i ndërmarrjes private’, Ristani: Nuk ka rrugë tjetër për t’u ringritur PD, përveç se të jetë demokratike

Ish-deputeti demokrat Arben Ristani, është shprehur se nuk ka rrugë tjetër për të ringritur dhe fituar Partinë Demokratike, përveç se të jetë demokratike.

Përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebok, Ristani shkruan se një garë për kreun e Partisë Demokratike, e drejtë, e barabartë, me rregulla të gjithëpranuara dhe zbatuara, do të japë jo vetëm një kryetar legjitim, por do të bëjë ndryshimin me të gjitha partitë politike në vend dhe do të japë shembullin e duhur dhe shpresën për të ardhmen.

Sipas Ristanit debati politik mes kandidatëve është kurora e duhur e një gare që ngjall shpresën për ndryshim.

“Basha, i cili mban veten për kryetar perëndimor, ka shansin e fundit të sillet si kryetar partie dhe jo si pronar i ndërmarrjes private”, shkruan ai me tone ironizuese në fund të postimit.


Lajmi kryesor:

Debate në kryesinë e PD-së, miratohen 4 kandidatatët për kryetarin e ri! Në garë përballë Bashës, Kadilli, Shehaj dhe Harxhi! Skualifikohen 5 të tjerë, anëtarja e grupit 'Për PD': Akt i rëndë


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Hetime për korrupsion dhe pastrim parash për Gërdecin, do bëhet drejtësi?×

Lajmi i fundit

PD e Berishës denoncon: Qeveria dhe Veliaj kanë frikë nga popullariteti i Luiz Ejllit, po i bëjnë presion Top Channel që ta godasin Luizin pse ai mbështet Saliun

PD e Berishës denoncon: Qeveria dhe Veliaj kanë frikë nga popullariteti i Luiz Ejllit, po i bëjnë presion Top Channel që ta godasin Luizin pse ai mbështet Saliun