Basha-Berisha “luftë” për selinë blu, PS mbledh grupin parlamentar: Do të rrëzojmë dekretin e presidentit Meta për buxhetin 2022

Basha-Berisha “luftë” për selinë blu, PS mbledh grupin parlamentar: Do të rrëzojmë dekretin e presidentit Meta për buxhetin 2022

Selia e PS

Teksa në PD kishte situatë të tensionuar se kush do e mbajë selinë, Basha apo Berisha, socialistët mblodhën grupin parlamentar në kryesinë e kuvendit.

Kreu i grupit Taulant Balla deklaroi se Grupi do të rrëzojë Dekretin e Presidentit për kthimin e Buxhetit të Shtetit 2022, duke i hapur rrugë hyrjes në fuqi buxhetit.

Sipas PS, buxheti i Shtetit 2022 mundëson vazhdimin e financimit të reformave, sigurimin dhe përmirësimin e shërbimeve publike, forcimin e drejtësisë sociale dhe zgjerimin e paketës sociale për të gjithë shtresat në nevojë, si dhe sigurimin e investimeve të domosdoshme për zhvillimin  e mëtejshëm të sektorëve strategjikë dhe ekonomisë së vendit.

Në rendin e ditës ishte parashikuar analiza dhe vlerësimi mbi ecurinë e seancës plenare të 9 dhjetorit, ku u votua me shumë debatesh kryetari i ri i autoritetit të konkurëncës, dhe dhe shqyrtimi i cështjeve të rendit në seancën e datës 16 Dhjetor.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

Si kamuflohej në Kosovë baroni i drogës Gëzim Çela, përdorte një emër tjetër

Si kamuflohej në Kosovë baroni i drogës Gëzim Çela, përdorte një emër tjetër