POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Bashkëjetuesi i vrau prindërit, Nevila Mata: Unë e futa atë të sëmurë në jetën tuaj, pse s’ju mbrojta dot?

Nevila Mata dhe prindërit e saj

TIRANË- Një ditë pas vrasjes së prindërve nga bashkëjetuesi i saj, Majlind Lila, një reagim ka ardhur edhe nga Nevila Mata. (LEXO KËTU) Në reagimin e parë të saj ajo shprehet se e ka shumë të vështirë të kthehet në Shqipëri nga Suedia, ku edhe jeton me vajzën e saj pasi ndjehet fajtore se ajo e ka sjellë vrasësin në jetën e prindërve të saj. 

Më tej, ajo i kërkon falje të gjithë të afërmve të saj duke shprehur hidhërimin lidhur me ngjarjen e ndodhur ditën e djeshme.

Si ju vrava unë ju gjëja ime më e shtrenjtë. Më fal vëlla, më falni të gjithë. Nuk mundem të vij. Nuk u shoh dot në sy. Cfarë tu them që shpëtova veten dhe ju vrava ju. Duhet të isha unë në vendin tuaj. Unë e futa atë të sëmurë në jetën tuaj. Cfarë do ju them kur tu shoh. Pse nuk ju mbrojta dot? Pse mendova vetëm për vete? Pse...?

Nevila Mata, vajza e Bujarit dhe Valentinës

Statuset e Nevila Matës

Ditën e djeshme në orët e para të mëngjesit, gjatë një konflikti, Majlind Lila,  52 vjeç i kthyer prej dy ditësh nga Suedia ka vrarë vjehrrin Bujar Matën dhe vjehrrën Valentinën. Mata dhe për Majlind Lilën, 52 vjeç i kthyer prej dy ditësh nga Suedia. Pasi ka vrarë me armë zjarri dy ish-vjehrrit e tij nga Korça, 52-vjeçari me origjinë nga Burreli la armën brenda në banesë dhe u hodh mbi disa kangjella nga ballkoni i katit të dytë. Majlind Lila ka bashkëjetuar me vajzën e çiftit Mata, Nevilën me të cilën kishte një vajzë të vogël. Mësohet se Majlindi ka patur konflikte me Nevilën, e cila nuk kishte pranuar që të kthehej në Shqipëri me të dhe për këtë arsye ai i ka vrarë prindërit. 

ke.mu./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • Turi: 15/01/2019 11:48

    Nuk i vrave ti joooo. Pa dashje jemi te gjithe vrases. Viktimat kan 90% te fajit gjithmon. Dhe i semuri iki po iku me gjithe 2 prinder bashk. Zoti u dhente force. Mjere shqiperia ku po shkon.

    Përgjigju