Basketboll/ Akti i parë flet për Partizanin, vajzat e kuqe fitojnë derbin në shtëpinë e Tiranës

Basketboll/ Akti i parë flet për Partizanin, vajzat e kuqe fitojnë derbin në shtëpinë e Tiranës

Moment nga ndeshja

Kampionati kombëtar i basketbollit për vajza është në fazën play-off. Në Pallatin e Sportit "Farie Hoti" vendaset e Tiranës u mundën 54-56 në derbi nga Partizani, kjo për aktin e parë të kësaj faze.

Të besuarat e Eliverta Bujarit fituan me vetëm dy pikë diferencë, duke siguruar një sukses të rëndësishëm për më tej dhe shkojnë në ndeshjen e kthimit në "Asllan Rusi" (16 prill 17:30) në epërsi.

Dueli ishte i ekulibruar në parket, teksa gjithçka u vendos vetëm gjashtë sekonda nga fundi, me amerikanen Antoinette Bannister që ishte deçizive me pikët e saj për Partizanin.

Në çerekun e parë Tirana dominoi dhe e mbylli 24-11, ndërsa i dyti ishte i ekuilibruar për 10-10. Më pas Partizani mori kontrollin dhe e nisi pjesën e dytë me 13-23, ndërsa çereku i katërt 7-12, për rezultatin final 54-56.

Morina Bojka e Tiranës ishte më e mira në fushë me 18 pikë, ndërsa Ketjona Fekollari me 12 pikë më e mira për Partizanin.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni turin e Ramës me diasporën?×

Lajmi i fundit

Ligjvënësi amerikan McCaul, mesazh Tajvanit: Armët po vijnë, Kina po bën lojë të rrezikshme

Ligjvënësi amerikan McCaul, mesazh Tajvanit: Armët po vijnë, Kina po bën lojë të rrezikshme