Basketboll meshkuj/ Besëlidhja shumë e fortë për Tiranën, e mund 3-0 dhe siguron finalen

Basketboll meshkuj/ Besëlidhja shumë e fortë për Tiranën, e mund 3-0 dhe siguron finalen

Moment nga ndeshja e parë

Besëlidhja e Lezhës në basketboll për meshkuj është finalistja e parë e fazës play-off dhe kërkon trofeun e kampionatit, duke pasur një ecuri fantastike me 23 fitore në po kaq ndeshjes.

Në gjysmëfinalen e tretë play-off të zhvilluar në "Qazim Dervishi" të Shkodrës, djemtë e Afrim Bilalit nuk e diskutuan suksesin dhe mundën 99-85 Tiranën për ta çuar serinë në 3-0 dhe kështu për të marrë biletën e parë për finalet, duke pritur ecurinë e Teuta - Vllaznia (1-1).

Dueli në Shkodër foli për Besëlidhjen që dominoi në të katërta periodat. Çerkun e parë lezhjanët e mbyllën 28-25 dhe të dytin 21-18 për të shkuar në pushim me gjashtë pikë epërsi.

Edhe në dy periodat e tjera lezhjanët fituan 28-24 dhe 22-18, për rezultatin final 99-85. Tanimë Besëlidhja është në kërkim të trofeut, teksa kujtojmë se seritë e finaleve play-off janë me pesë duele, në bazë të rezultateve.

Faximile e statistikave

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Peqin, sekuestrohen armë dhe municione, arrestohet 43-vjeçari pjesë e  një grupi kriminal

Peqin, sekuestrohen armë dhe municione, arrestohet 43-vjeçari pjesë e një grupi kriminal