Basketboll meshkuj/ Teuta mposht Vllazninë në ndeshjen që zgjati 5 ditë, dërgon serinë në 2-1

Basketboll meshkuj/ Teuta mposht Vllazninë në ndeshjen që zgjati 5 ditë, dërgon serinë në 2-1

Moment nga ndeshja në Durrës

DURRËS - Teuta fitoi 97-95 kundër Vllaznisë në gjysmëfinalen e tretë mes tyre në basketbollin për meshkuj sa i takon garës për një vend në finale. Në Pallatin e Sportit "Ramazan Njala" të dyja skuadrat u rikthyen të luanin në parket pjesën e dytë, ose thënë ndryshe dy periodat e mbetura.

Ndeshja zgjati pesë ditë për shkak të pretendimeve të miqve se në ndeshjen e parë më 2 maj kishte një problem me tabelën elektronike, duke u tërhequr nga parketi.

Dueli i së hënës në mbrëmje ishte i luftuar, teksa ndeshja e pesë ditëve më parë ishte mbyllur 47-40 në pjesën e parë. Çereku i tretë pa ekuilibër në parket, me skuadrat që barazuan 23-23. Në atë të fundit, paçka se Vllaznia fitoi 27-32 me pesë pikë epërsi, sërish miqtë nuk mundën të merrnin epërsinë.

Kështu pas tre ndeshjeve Teuta rikthen epërsinë në 2-1 dhe të enjte në 19:00 luhet ndeshja e katërt. Në rast së në "Qazim Dervishi" të Shkodrës Teuta merr një tjetër fitore, atëherë do jetë ajo që do luajë seritë e finaleve me Besëlidhjen.

Nga ana tjetër Vllaznia ka shansin që të çojë ndeshjen në barazim 2-2 dhe t'ia lërë gjithçka ndeshjes së pestë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

EMRI/ Shqiptari kapet me 100 kg drogë, policia spanjolle çmonton grupin kriminal

EMRI/ Shqiptari kapet me 100 kg drogë, policia spanjolle çmonton grupin kriminal