Basketboll/ Rezultat i ngushtë kundër Flamurtarit, Partizani i vajzave fiton Superkupën e Shqipërisë

Basketboll/ Rezultat i ngushtë kundër Flamurtarit, Partizani i vajzave fiton Superkupën e Shqipërisë

Festa e Partizanit me trofeun

U zhvllua dje finalja e Superkupës së Shqipërisë në basketboll për femra. Partizani triumfoi 77-74 kundër Flamurtarit dhe ngriti trofeun e kampiones në Pallatin e Sportit "Feti Borova" në kryeqytet.

Vajzat e Eliverta Bujarit fituan me vetëm tri pikë diferencë, teksa dueli shkoi edhe në shtesë duke qenë një fund me të vërtetë dramatik. Koha e rregullt u mbyll 60-60, teksa as shtesa e parë nuk mjaftoi për të përcaktuar ekipin fitues.

Në 5 minutat e dyta të shtesës Partizani fitoi 13-10, duke bërë që festa të ishte e kuqe. Kështu vajzat e Agim Dalipit dolën të humbura nga parketi, edhe pse zhvilluan një sfidë fantastike.

Në fund sekretari i FSHB-së Franko Bushati dhe kreu i KOKSH Fidel Ylli i akorduan trofeun kapitenes së Partizanit, Ornela Lalaj.

Partizani 77-74 Flamurtari (10-16, 19-19, 17-9, 14-16, 4-4, 13-10 )

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Qeni i Biden kafshoi agjentët e Shërbimit Sekret të paktën 24 herë

Qeni i Biden kafshoi agjentët e Shërbimit Sekret të paktën 24 herë