Basketboll/ Tirana e vajzave eliminon Partizanin në derbi, gjen Flamurtarin në finalen e titullit

Basketboll/ Tirana e vajzave eliminon Partizanin në derbi, gjen Flamurtarin në finalen e titullit

Moment nga ndeshja

Titulli kampion në kampionatit kombëtar në basketboll për vajza do diskutohet mes Tiranës dhe Flamurtarit. Nëse vajzat vlonjat e kishin siguruar vendin në finale pasi kaluan Vllazninë, Tirana e bëri vetëm të premten.

Në "Farie Hoti" Tirana mundi bindshëm 90-55 Partizanin në derbi duke e dërguar në 2-1 rezultatin e përgjithshëm mes tyre, për të siguruar finalen. Ndeshja në parket ishte nën kontrollin e vajzave bardheblu, që fituan me 35 pikë diferencë.

Morina Bojka me 26 pikë dhe Enisa Qosja me 22 pikë ishin dy basketbollistet që bënë diferencën, duke i dhënë fitoren ekipit. KS Tirana pas volejbollit për djem dhe vajza prek finalet edhe me basketbollin e femrave.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Analiza: A mund ta zgjidhë FMN-ja krizën e borxhit të vendeve të varfra?

Analiza: A mund ta zgjidhë FMN-ja krizën e borxhit të vendeve të varfra?