Bayer Leverkusen me hap kampioni, fiton 1-2 në udhëtim! Dortmund ndalet nga Wolfsburg

Bayer Leverkusen me hap kampioni, fiton 1-2 në udhëtim! Dortmund ndalet nga Wolfsburg

Festa e Leverkusen

Bundesliga gjermane e futbollit zhvilloi pesë ndeshjet e radhës për javën e 22-të. Bayer Leverkusen s'e pati të lehtë në udhëtim, por fitorja 1-2 kundër Heidenheim i mban sërish në vendin e parë së bashku me rekordin si skuadra e pathyeshme në Europë. Frimpong dhe Adli shënuan për djemtë e Xabi Alonsos, teksa shkurtoi Kleindienst te vendasit për ta bërë fundin sa më dramatik.

Në "Volkswagen Arena", Wolfsburg ndali në barazimin 1-1 Dortmundin. Fullkrug shënoi pas vetëm tetë minutave lojë te verdhezinjtë, para se Gerhardt në të 64 minutë të vendoste ekuilibrat.

Leverkusen me 58 pikë mban kreun e klasifikimit, ndjekur nga Bayern Munich me një ndeshje dhe tetë pikë më pak. Dortmund me 41 pikë ndodhet në vendin e katërt që të dërgon në Champions.

Bundesliga, java 22:

Darmstadt 1-2 Stuttgart

Heidenheim 1-2 Bayer Leverkusen

Hoffenheim 0-1 Union Berlin

Mainz 1-0 Augsburg

Wolsfburg 1-1 Dortmund

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale