Bayern ngec kundër Freiburgu-t të Abrashit, Dortmund-i i merr kryesimin

Bayern ngec kundër Freiburgu-t të Abrashit, Dortmund-i i merr kryesimin

Bayern Mynchen ka humbur vendin e parë në Bundesligë pasi bavarezët kanë barazuar në transfertë 1-1 kundër Freiburgut të Amir Abrashit. Vendasit prishën shumë shpejt ekulibrat pasi në minutën e tretë kaluan në avantazh me Holer, ndërsa Bayern-it nuk iu desh shumë kohë për të barazuar me Levandoskin që realizoi një supergol, pavarësisht se nuk ishte i mjaftueshëm për të dalë më tre pikë.

Ndërkohë vendin e parë e ka marrë Dortmund, që ka mposhtur me vështirësi 2-0 Wolsburg. Të dy golat e verdhezinjve erdhën në ekstremin e lojës nga i njëjti futbollist Paco Alcaser. Spanjolli fillimisht realizoi në minutën e 90 dhe më pas në të 94-n. Pas 27 javësh kampionat Dortmund udhëheq me 63 pikë, 2 më shumë se Bayern-i ndjekës.

Ne.k.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve