Bayerni ‘i falet’ një goli dhe fiton ndaj Freiburgut duke vazhduar kryesimin në tabelë

Bayerni ‘i falet’ një goli dhe fiton ndaj Freiburgut duke vazhduar kryesimin në tabelë

Bayern Munchen

Bayern i Mynihut vijon kryesimin në kampionatin gjerman të futbollit. Bavarezët kanë regjistruar fitoren e dytë radhazi në Bundesligë. Kampioni në fuqi triumfoi në udhëtim kundër Freiburgut, skuadër e cila e eliminoi ditë më parë nga Kupa e Gjermanisë.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Europa-Park” përfundoi me rezultatin 0:1. Golin e vetëm dhe të tri pikëve për “Bavarezët” e shënoi Matthijs de Ligt, në minutën e 52-të. Bayerni pas kësaj fitore ka 58 pikë dhe vazhdon të jetë lider në tabelë, me dy pikë më shumë se Borussia Dortmundi.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Teknologjia virtuale që po ‘gllabëron’ gjuhën shqipe! Tupja: Termat e huaj rrezik për zhdukjen e shqipes! Skënderi: Kemi rënie të njohjes kulturës gjuhësore

Teknologjia virtuale që po ‘gllabëron’ gjuhën shqipe! Tupja: Termat e huaj rrezik për zhdukjen e shqipes! Skënderi: Kemi rënie të njohjes kulturës gjuhësore