Bazuar në ngjarje të vertetë, xhirohet në Kukës filmi për hakmarrjen 'Triumf pa lavdi'! Me regji të Mentor Mataj dhe aktorët Bujar Asqeriu e Mehdi Malkaj

Prej ditësh në Kukës kanë nisur xhirimet e filmit “Triumf Pa Lavdi” me regji të Mentor Mataj me origjine nga Kukësi që jeton në Britaninë e Madhe. “Triumf Pa Lavdi” sipas regjisorit që ka dhe rol ne film, është aksion, dramë, romancë me temë hakmarrjen.

“Ngjarja kryesore është hakmarrja dhe mesazhi është se hakmarrja nuk e sjell dot atë që ke humbur në jetë”, tha Mentor Mataj, regjisor.

Në rolet kryesore janë aktorët e njohur Mehdi Malkaj, Natasha Sela, Bujar Asqeriu. Për Report tv, Malkaj shprehet se është një film tronditës mbi fenomenet e ditëve të sotme.

“Është film tronditës! Bëhet fjalë për hakmarrjen, e cila nuk e qetëson dot njeriun”, u shpreh Malkaj.

Ndërsa aktori Viktor Lata tregon se filmi ka si subjekt hakmarrjen për vrasjen e një djali të vogël, rritur në Kukës.

“Është film që bazohet në ngjarje të vertetë”, tha ai.

Xhirimet e filmit do të vazhdojne dhe në Angli nga kompania “North Pro” kurse premiera pritet të jepet gjatë muajit shtator.

R.D/M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Tragjike, vdes në Shëngjin gazetari Isuf Kadriu, korrespodenti i Evropa e Lirë në Shkup

Tragjike, vdes në Shëngjin gazetari Isuf Kadriu, korrespodenti i Evropa e Lirë në Shkup