BE marrëveshje për reduktimin e konsumit të energjisë! Deri në vitin 2030, konsumi i energjisë duhet të ulet me 11.7%

BE marrëveshje për reduktimin e konsumit të energjisë! Deri në vitin 2030, konsumi i energjisë duhet të ulet me 11.7%

Presidenca e Këshillit dhe negociatorët e Parlamentit Evropian arritën një marrëveshje për të reduktuar konsumin e energjisë në nivel të BE-së me 11.7% në vitin 2030.

“Kufiri i konsumit për konsumin përfundimtar do të jetë i detyrueshëm për shtetet anëtare”, thuhet në një deklaratë të Këshillit të bashkimit Evropian.

Një marrëveshje e tillë do të duhet të miratojnë këtë marrëveshje paraprake nga parlamenti dhe këshilli.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Turi: 10/03/2023 15:47

    Si e katandisen veten Europianet per faqe te zeze , me pak fjale ja futen vetes per ti ber nder Amerikes

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Budapesti flet spanjisht, Sevilla fiton Europa League! 120 minuta, 2 gola dhe 7 penallti në finalen kundër Romës

VIDEO/ Budapesti flet spanjisht, Sevilla fiton Europa League! 120 minuta, 2 gola dhe 7 penallti në finalen kundër Romës