BE miraton paketën e gjashtë të sanksioneve kundër Rusisë

BE miraton paketën e gjashtë të sanksioneve kundër Rusisë

Paketa e gjashtë e sanksioneve kundër Rusisë, e cila përfshin embargon graduale të naftës bruto që vjen nga deti në Evropë të transportuar përmes tubacioneve. Sanksionet u miratuan nga takimi i ambasadorëve të 27 vendeve anëtare.  


Lajmi kryesor:

Inteligjenca amerikane: Putini u trajtua për kancer në prill! Paketa e gjashtë e sanksioneve të BE-së, përjashtoi patriarkun Kirill


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Gazetari Doçi: Ahmetaj ka marrë 4 milionë euro për inceneratorët dhe i ndau me Metën, më pas sulmuan shokët pasi u prishën në pazare

Gazetari Doçi: Ahmetaj ka marrë 4 milionë euro për inceneratorët dhe i ndau me Metën, më pas sulmuan shokët pasi u prishën në pazare