BE: Pozicioni i Kinës për luftën në Ukrainë rëndon mbi imazhin e saj

BE: Pozicioni i Kinës për luftën në Ukrainë rëndon mbi imazhin e saj

1695623589_val.jpg

Refuzimi i Pekinit për të dënuar pushtimin rus të Ukrainës "dëmton imazhin" e Kinës dhe "ekziston një rrezik reputacioni".

Komisioneri Evropian i Tregtisë, Valdis Dombrovskis, duke folur me studentët në Universitetin Tsinghua në Pekin, vuri në dukje se ky është një qëndrim që "dëmton imazhin e vendit, jo vetëm ndaj konsumatorëve evropianë, por edhe ndaj bizneseve". 

Dombrovskis, i cili është në një vizitë pesë-ditore në Kinë, do të bashkëkryesojë sot Dialogun e 10-të Dypalësh Ekonomik dhe Tregtar të Nivelit të Lartë me Zëvendëskryeministrin kinez He Lifeng.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Putin urdhëron Ministrin e mbrojtjes ruse: Ndaloni kundërsulmin e Ukrainës deri në tetor! Rusia bombardon qytetin e Ukrainës, Odessa, 1 e plagosur


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

Greqi/ Gjendet i vdekur 45-vjeçari shqiptar në banesën e tij në Nea Joni

Greqi/ Gjendet i vdekur 45-vjeçari shqiptar në banesën e tij në Nea Joni