BE-BERZH 35.5 mln euro për hekurudhën Tiranë-Durrës, ndërtohet dhe një linjë e re

BE-BERZH 35.5 mln euro për hekurudhën Tiranë-Durrës, ndërtohet dhe një linjë e re

Foto ilustruese

Bashkimi Evropian dhe Banka Evropiane për Zhvillim kanë dhënë një lajm të mirë për shqiptarët. Ata do të financojnë vlerën prej 35.5 milionë euro për përmirësimin e linjës hekurudhore Tiranë-Durrës.

Gjithashtu, BE dh BERZH njoftojnë se do të ndërtohet edhe një linjë e re hekurudhore Tiranë-Aeroporti ‘Nënë Tereza’.

Projekti do të prezantohet pasditen e sotme, ku do të jenë të pranishëm zv.ministri i Financave, Erjon Luçi, Drejtori i Përgjithshëm i Zgjerimit, DG NEAR, Christian Danielsson, si dhe Drejtori i i zyrës së Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim në Tiranë, Matteo Colangeli.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës