Befasi e madhe në Majemi, Norris fiton garën e parë në karrierë pas 6 vitesh! Në podium Vertsappen dhe LeClerc

Befasi e madhe në Majemi, Norris fiton garën e parë në karrierë pas 6 vitesh! Në podium Vertsappen dhe LeClerc

Lando Norris duke festuar

Piloti britanik i McLaren Lando Norris arriti të fitonte Çmimin e Madh të parë në karrierë, teksa preu i pari vijën e finishit në Majemi. Ky sukses për 24-vjeçarin erdhi pas 6 vitesh garë në elitën e automobilizmit, ndërsa për këtë pati edhe fatin e ndërhyrjes së makinës së sigurisë, teksa përfitoi duke bërë pit-stop.

Menjëherë pas tij u rendit tre herë kampioni i botës radhazi, Max Verstappen, ndërsa në podium u ngjit edhe piloti i Ferrarit Charls LeClerc. Vetëm vendi i pestë për pilotin tjetër të kokkuqes Carlo Sainz, i cili garën e mbylli në vendin e katërt por u penalizua me 5 sekonda pas përfundimit të saj për kontaktin që pati me makinën e Oscar Piastrit.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

UNESCO: Shqipëria të shmangë me çdo kusht menaxhimin e fragmentarizuar të Butrintit

UNESCO: Shqipëria të shmangë me çdo kusht menaxhimin e fragmentarizuar të Butrintit