Befason Sylvinho, kundër zgjerimit të listës për Europian! Sot merret vendimi i UEFA-s

Befason Sylvinho, kundër zgjerimit të listës për Europian! Sot merret vendimi i UEFA-s

Trajneri i kombëtares shqiptare Sylvinho

Trajneri i kombëtares shqiptare Sylvinho është kundër zgjerimit të listës së futbollistëve që do merren në Europian. Lajmi i befasishëm vjen nga italia ku thuhet se trajneri i kuqezinjve bashkë me Didier Deschamps të Francës nuk preferojnë që lista të zgjerohet nga 23 në 26 futbollistë.

Uefa ka thirrur në Duseldorf të Gjermanisë 24 trajnerët e kualifikuar për Euro 2024 dhe do diskutojë nëse lista do zgjerohet apo jo. Kjo në një kohë kur shumë trajnerë të ekipeve të njohura si Southgate i Anglisë, Naglesman i Gjermanisë dhe Koeman i Holandës kanë kërkuar të marrin në Europian 26 futbollistë. Nga dy që janë kundër sipas ‘Corriera dello Sport’, bën pjesë edhe braziliani Sylvinho.

Ky vendim bën jo pak përshtypje në një kohë kur në Shqipëri është disktuar shumë për listën dhe opinionistët kanë qenë të shumtë pro zgjerimit për faktin se shumë lojtarë në sulm janë në formë dhe duhet të thirren për Euro 2024.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet parlamentare 2025, sipas jush si duhet të votojë diaspora?×

Lajmi i fundit

Devoll/ Flet nëna e 13 vjeçares e ngacmuar seksualisht: E merrte jashtë fshatit, i ofronte para më pas e kërcënonte se do i vriste babanë nëse do tregonte

Devoll/ Flet nëna e 13 vjeçares e ngacmuar seksualisht: E merrte jashtë fshatit, i ofronte para më pas e kërcënonte se do i vriste babanë nëse do tregonte